Dom

Zalety akrylu do paznokci. Dlaczego warto wybierać akrylową metodę stylizacji paznokci?

Redakcja

Redakcja

Wybór produktów w pracy stylistki jest bardzo ważny. Praca z odpowiednim rodzajem akrylu do paznokci będzie pracą przyjemną i efektowną. Zapewni nam nie tylko komfort i miłą atmosferę, ale także zaoszczędzi sporo czasu. Dowiedz się jakie są rodzaje akrylów do paznokci i jaki produkt będzie najlepszy dla Twoich możliwości stylistycznych.

Zalety metody akrylowej

Akryl w stylizacji paznokci daje mnóstwo możliwości rozwoju. Jest to jedna z najpopularniejszych metod stosowanych przez te z pań, które marzą o pięknych, eleganckich i zadbanych paznokciach.

 • Do najważniejszej zalety akrylu do paznokci zaliczyć można jego trwałość. Akryl do paznokci pozwala na długo zrezygnować z wykonywania manicure – nawet przez okres trzech tygodni.
 • Trwałe paznokcie są ponadto odporniejsze na uszkodzenia oraz działanie rożnych chemicznych środków.
 • Akryl do paznokci pozwala na odbudowę zniszczonej płytki. Pod warstwą masy z akrylowego pudru, paznokieć ma szansę na regenerację i równomierny wzrost. Dlatego też tę formę stylizacji cenią zwłaszcza kobiety, które problem łamliwych i kruchych paznokci męczy.

Metoda akrylowa posługuje się techniką punktową. Paznokcie powstają na bazie specjalnego proszku oraz liquidu. Zaleca się także dodawać do takiej mieszanki primer, który sprawi, że akryl będzie lepiej przytwierdzony do naturalnej płytki. Należy pamiętać, że proszek akrylowy bardzo szybko schnie, zatem ta forma stylizacji wymaga sporej precyzji, zaawansowania i pewnego już fachu.

Akryl, a żel – czym się różnią?

Podstawową różnica między manicure akrylowym, a żelowym jest fakt, że pierwsza z form stylizacji utwardza się samoistnie – w procesie utleniania chemicznego. Z kolei żel do paznokci utwardzany jest pod lampą UV.

Co więcej, akryl do paznokci wyróżnia trwałość i wytrzymałość. Paznokcie akrylowe są odporniejsze na różnego rodzaju uszkodzenia w porównaniu do paznokci żelowych, gdyż akryl ściśle przylega do naturalnej płytki. Jenak manicure żelowy wygląda dużo bardziej naturalnie.

Akryl do paznokci, na przykład w odcieniu mlecznym, pozwala na ukrycie zniszczonego paznokcia oraz jego regenerację i szybszy wzrost. Żel, który jest przezroczysty nie daje takiej możliwości.

Akryl do paznokci charakteryzuje się także wyjątkową konsystencją, z pomocą której wypełnić można znajdujące się na płytce paznokcia pęknięcia.

To także świetna opcja na odzwyczajenie od obgryzania paznokci.

Manicure akrylowy – jak o niego dbać?

Paznokcie akrylowe należy właściwie pielęgnować i dbać o nie. W innym wypadku zaczną pękać i odpadać. A chyba tego każda z pań wolałaby uniknąć. Warto pamiętać o:

 • nacieraniu płytki i skórek wokół paznokcia nawilżającą oliwką
 • przywiązywaniu wagi do wykonywanych czynności – pozwoli to uniknąć niepotrzebnych uszkodzeń mechanicznych,
 • używaniu rękawiczek podczas sprzątania i mycia naczyń,
 • zmywaniu lakieru zmywaczem bezacetonowym – ten z zawartością acetonu rozpuszcza akryl,
 • nakładaniu bazy pod ciemne lakiery – wówczas unikniemy przebarwień,
 • dokładnym osuszaniu paznokci po kąpieli czy myciu rak.

Warto pamiętać o tych kilku czynnościach. Pozwolą one cieszyć się nam pięknym manicure przez maksymalną ilość czasu.

Co potrzeba do manicure akrylowego?

Niezbędniki do wykonania paznokci metodą akrylową to:

 • puder akrylowy,
 • primer,
 • monomer,
 • pilnik – z gradacja najlepiej około 80,
 • tipsy,
 • drewniane patyczki,
 • cążki do skórek,
 • środek do dezynfekcji.

Wszelkie te akcesoria kupić można w sklepach internetowych z asortymentem do manicure. Jednym z  takich sklepów jest https://www.dobrarada.com.pl/akryle.html. Nabyć tutaj można wszelkie produkty pojedynczo lub w zestawach. Dla początkujących najlepiej będzie stworzyć zestaw od podstaw i zakupić wszystko w jednym miejscu.

Jak przedłużyć paznokcie akrylem w domu?

Paznokcie akrylowe tworzone są na specjalnie przeznaczonych do tego tipsach, które przed nałożeniem akrylu do paznokci mocowane są do podłoża płytki. Dzięki temu tipsy zbierają cały możliwie niekorzystny wpływ akrylu na siebie, a paznokcie są odciążone.

Można także zbudować akrylowego paznokcia na szablonie – czyli metalowej lub papierowej podkładce. Po wysuszeniu akrylu szablony są usuwane i z powodzeniem utwardzoną już płytkę można spiłować na dowolny kształt.

Tworząc domowy manicure akrylowy radzimy sięgnąć po plastikowe tipsy – te są zwyczajnie prostsze w obsłudze.

Manicure akrylowy to świetna opcja dla pań, które narażają swoje paznokcie w codziennej pracy na różnego rodzaju uszkodzenia. Metoda ta ma sporo zwolenniczek i cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.