Praca

Ludzie, którzy osiągnęli sukces w biznesie

Redakcja

Redakcja

Kiedy patrzymy na potężne firmy imperia rodzinne, które mają swoje filie rozsiane praktycznie na całym świecie, to wydaje nam się że to co osiągnęli jest już dla nas niemożliwe do zdobycia. Mieli albo pieniądze po rodzicach, albo szczęście w życiu, albo byli super inteligentni.

Bez pracy nie ma kołaczy

Stare polskie przysłowie odbierane często jako nawiązanie do bezsensownej harówki w jednym miejscu za obojętnie jaką stawkę. Jednak od nas zależy jak odczytamy przesłanie mądrości ludowej. Nasze nastawienie kieruje naszym życiem i sukcesem. Patrząc od czego wielu sławnych ludzi zaczynało swoją ścieżkę, okaże się, że nawet nasz zawód wykonywał ktoś znany. Nie każdy zostanie laureatem nobla wiadomo, ale też nie każdy pracował w sadzie owocowym.

Bez pracy, pieniędzy na szczyt bestsellerów

Kariera pisarki znanej na całym świecie dzięki serii o Harrym Potterze zaczyna się od ciemnej strony życia. Rowling swoje dzieło tworzyła będąc już po rozwodzie i zmagając się z trudną sytuacją życiową i finansową. Pierwsze książki napisała już wcześniej jednak nie uzyskała entuzjastycznego przyjęcia u wydawców. Dopiero bestseller książkowy jakim został okrzyknięty Harry Potter przyniósł jej sukces, sławę i wyniósł na szczyty. A warto dodać, że pisanie pierwszej części kończyła jako osoba ledwo wiążąca koniec z końcem.

Czy Hondzie sprzyjało szczęście?

Przy tworzeniu projektu Soichiro Honda miał więcej upadków i nieszczęść niż darów od losu. Pracował z ojcem przy naprawie rowerów i wtedy nabrał zamiłowania do mechaniki. Już wtedy myślał nad ulepszeniem różnych projektów. Pierwszy sukces odniósł kiedy Toyota kupiła od niego patent na pierścień tłokowy.

Pierwsza fabryka i pierwsza porażka

Jeśli myślicie, że po pracy w warsztacie i pracy nad pierścieniem tłokowym poszło już z górki to jesteście w okropnym błędzie. Wybudowaną z wielkim trudem fabrykę (były to czasy przed II Wojną Światową) dwukrotnie zbombardowano podczas nalotów. Jednak on pracował dalej pokonując kolejne problemy. Takie rzeczy jak bark materiału do produkcji nie były dla niego większą przeszkodą.

W każdej drodze do sukcesu liczy się wizja projektu, upór i dążenie do celu. Jak widać na tych dwóch przykładach porażki są po to, aby je pokonywać, a nie się poddawać i zniechęcać. Zwycięża ten kto powstaje, a nie ten kto nie upada.

1 Comments

  1. Tez kiedyś chciałam napisać książkę, ale poszłam do pracy i niestety nie mam już ani czasu, ani chęci. Miło jest za to wiedzieć, że nigdy nie jest za późno, więc może kiedyś mi się uda.

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.