Ogród, Porady

Kwiaty kwitnące jesienią w ogrodzie

Redakcja

Redakcja

Jesień kojarzy się nam z obrazkiem kolorowych liści spadających z drzew czy szarych i okrytych mgłą ogrodów. Jednak to wybór odpowiednich roślin decyduje o tym czy będziemy mogli podziwiać kolorowe feerie barw aż do śniegu.

Jakie gatunki kwitną późną jesienią

Jednym z najczęściej polecanych kwiatów wieloletnich  kwitnących jesienią jest aster, popularnie zwany marcinkiem. Występuje w wielu kolorach oraz osiąga różne wysokości w zależności od odmiany. Także jeśli marzy się nam pełna barw wrzosowych, niebieskich fioletowych, różowych czy białych rabatka to musimy się zaopatrzyć w jego sadzonki.

Dalie

Bulwy dalii warto sadzić w pobliży murków oraz od najbardziej słonecznej strony w ogrodzie. Jak jeszcze zadbamy o odpowiednią barierę, która ochroni ją przed wczesnojesiennymi przymrozkami to będziemy się cieszyć jej kwiatami aż do siarczystych mrozów. W czasie długiej ciepłej jesieni będzie kwitła cały czas.

Róże

Także róże wielkokwiatowe mogą się pochwalić całkiem ładnym i okazałym kwitnieniem jesienią. Oczywiście pod warunkiem, że są to odmiany kwitnące dwukrotnie w ciągu roku oraz gdy dbamy o usuwanie zawiązków nasion.

Lawenda

Przycięta latem lawenda zakwita ponownie właśnie początkiem jesieni. Jej kwiaty rozwijają się wtedy gdy jest odpowiednio ciepło. Także na południu kraju można podziwiać jej piękne niebieskie kłosy w ogrodach nawet w październiku.

Głowienka wielkokwiatowa

O ile nie zostanie ścięta przez mocniejszy przymrozek, to potrafi kwitnąć do praktycznie samej zimy. Również lepiej jest jeśli tak jak lawendę czy róże posadzić ją w słonecznym i osłoniętym miejscu.

Wykorzystując rośliny kwitnące do późnej jesieni możemy stworzyć sobie uroczy zakątek, w którym będziemy mogli udawać, że jest jeszcze lato mimo października w kalendarzu.

Barwy w ogrodzie to nie tylko kwiaty

Jesień to bardzo interesująca pora roku. Oprócz kwiatów, które właśnie ten czas wybrały sobie na kwitnienie możemy podziwiać feerię barwnych liści na drzewach i krzewach. Szczególnie dekoracyjnie wyglądają takie gatunki jak:

  • Brzoza;
  • Klon;
  • Winogron;
  • Dąb purpurowy;
  • Dąb ostrolistny;
  • Modrzew;
  • Trzmielina pospolita;
  • Jaśminowiec wonny;

Jeśli chcemy mieć ogród pełen wielu kolorów, aż do samej zimy, musimy postawić nie tylko na byliny, ale też na wiele drzew i krzewów o przebarwiających się ładnie liściach, czy kolorowej korze.

1 Comments

  1. Mi się bardzo podobają ogrody żwirowe, ale faktycznie uzyskanie w nich przyjemnego cienia jest trudne, dlatego do swojego domu w przyszłości pewnie będę planować właśnie taki w stylu naturalnym.

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.