Dom

Jakie lampy do domowego gabinetu?

Redakcja

Redakcja

Od zeszłego roku temat pracy zdalnej stał się dla wielu z nas naprawdę bliski – wiele firm wciąż nie powróciło do pracy w pełni biurowej, niektóre zaś w ogóle tego nie planują. Aby wykonywanie służbowych obowiązków w domowym gabinecie było naprawdę wygodne i efektywne, liczą się szybki Internet, sprawny komputer i prawidłowe oświetlenie. Jakie sprawdzi się najlepiej: lampy wiszące, kinkiety czy może lampki biurkowe? Podpowiadamy, co może być najlepszym wyborem.

Niezależnie od tego, czy pracę zdalną wykonujesz tylko tymczasowo, czy to twój sposób na życie, koniecznie zadbaj o zdrowe warunki w swoim środowisku. Wpłynie to korzystnie nie tylko na twoje zdrowie i samopoczucie, ale także wydajność i efektywność. Jednym z bardzo istotnych punktów jest właściwe oświetlenie. Podpowiadamy, jakie lampy do gabinetu warto wybrać, by stworzyć sobie sprzyjające warunki do pracy.

Wisząca lampa do gabinetu w domu

Kinkiety na wysięgnikach – najlepsze lampy do gabinetu

Okazuje się, że coraz więcej pracowników, którzy przeszli na tzw. home office, decyduje się na wyposażenie swojego gabinetu w kinkiety. Tego rodzaju lampy ścienne mogą bowiem z równie dużą skutecznością służyć jako lampy dodatkowe, jak i oświetlenie główne. Warto jednak zadbać o ich skrupulatny wybór i odpowiednie miejsce montażu. Dzięki temu zyskasz warunki sprzyjające intensywnemu myśleniu i pozytywnie wpływające na twój nastrój. Nie da się ukryć, że docenisz to szczególnie wtedy, gdy będziesz zmuszony do pracy po godzinach czy w weekendy. Odpowiednio dobrane kinkiety to więc połączenie stylu i funkcjonalności.

Wisząca lampa

Planując oświetlenie do gabinetu, musisz pamiętać, że będziesz spędzał w nim niejednokrotnie więcej niż 8 godzin dziennie. Bardzo ważne jest więc, by były nie tylko praktyczne, ale również estetyczne – wybieraj wyłącznie te modele, których stylistyka wpisuje się w twoje oczekiwania. Bez trudu znajdziesz coś dla siebie. Nowoczesne oświetlenie to nie tylko nudne rozwiązania, w świetle których musiałeś pracować w biurowcu. Gdy sprawdzisz ofertę sklepu Artera, szybko przekonasz się, że kreatywność współczesnych projektantów jest naprawdę duża.

Jakie kinkiety do gabinetu wybrać?

Nowoczesne oświetlenie biurowe niewiele ma wspólnego z tym, co możemy kojarzyć z biurowców. Już dawno minęły czasy, gdy lampy miały wyłącznie rozjaśniać wybraną przestrzeń – dzisiaj są również ozdobą przestrzeni, w której musisz spędzać sporą część każdego dnia. Domowy gabinet może wyglądać dokładnie tak, jak tego chcesz. Warto zadbać o jego aranżację i sprawić, by praca przebiegała w maksymalnie komfortowych warunkach. Twojej uwadze polecamy szczególnie kinkiety z wysięgnikami, które łączą w sobie nietuzinkowy styl i wyjątkową funkcjonalność.

Wśród osób pracujących z domu dużą popularnością cieszą się kinkiety z wysięgnikami utrzymane w stylu industrialnym. Ich design jest ponadczasowy – są minimalistyczne i proste w budowie, dzięki czemu nigdy nie wychodzą z mody. Co więcej, tego rodzaju lampy ścienne są przygotowane z dobrych materiałów, które nie niszczeją po kilku tygodniach używania. Są więc bardzo praktyczne i niebywale wygodne, bo wysięgniki pozwalają na dość precyzyjne kierowanie strumieniem światła na wybraną przestrzeń – np. biurko, przy którym pracujesz.

Stojąca lampa do gabinetu

Lampy stojące do domowego gabinetu

Nie da się ukryć, że nie wszyscy możemy pozwolić sobie na wydzielenie osobnego pomieszczenia, by stworzyć w nim swój gabinet. Nierzadko więc zdarza się, że jest to wyłącznie fragment większej przestrzeni, np. salonu czy sypialni. Takie rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim wtedy, gdy praca zdalna jest dla ciebie tymczasową opcją. Pamiętaj jednak, że w takim przypadku również powinieneś zadbać o optymalne oświetlenie wybranej przestrzeni. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się lampy podłogowe, które później wykorzystasz np. w salonie.

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.