Dom, Porady

Jak zweryfikować, czy ogłoszenie o wynajmie lub sprzedaży jest rzetelne?

Redakcja

Redakcja

Wiele osób bardzo obawia się wynajmowania mieszkań, powierzchni biurowych lub kupna domów i działek. Wynika to z faktu, że w sieci i prasie znajduje się bardzo wiele ogłoszeń, które są nieuczciwe, mijają się z prawdą, zatajają ważne informacje lub są po prostu fikcyjne. Ich podstawowym celem jest sprzedanie nieruchomości za wyższą cenę lub wyłudzenie pieniędzy. Szczególnie wiele takich ofert dotyczy dużych miast, np. Warszawy. Jak zatem ustrzec się przed padnięciem ofiarą takiego oszustwa?

Weryfikacja ogłoszenia

Przeglądając ogłoszenia na portalach z ogłoszeniami lub w gazecie, koniecznie należy zwrócić uwagę na to, kto je wystawia. Pomoże to łatwo i szybko sprawdzić, czy ogłoszenie jest autentyczne, a wystawiający nie ma złych zamiarów. W końcu ogłoszenie wystawione przez znane, doświadczone biuro nieruchomości w Warszawie z całą pewnością wzbudzi większe zaufanie niż ogłoszenie biura, które ciężko zweryfikować nawet po wpisywaniu w wyszukiwarkę internetową.

Ilość szczegółów na temat nieruchomości

Niestety nie zawsze dla się zweryfikować osobę lub firmę wystawiającą ogłoszenie. Może to być bardzo trudne, zwłaszcza w przypadku ofert pochodzących od osób prywatnych. Wówczas warto zwrócić uwagę na ilość szczegółów zawartych w ofercie. Im jest ich więcej, tym większe prawdopodobieństwo, że jest ona przedstawiona rzetelnie. Chętne przedstawienie szczegółów podczas rozmowy telefonicznej także powinno uspokoić każdego kupującego.

Cena nieruchomości lub jej wynajmu

Kolejny aspekt, który powinien wzbudzić czujność poszukiwaczy nieruchomości to cena. Co więcej, niepokojąca powinna być właśnie ta bardzo niska cena. To ona najczęściej zwiastuje chęć wykorzystania i skuszenia ceną. Ponadto może ona oznaczać także zły stan nieruchomości, usterki itp. Okazyjna i zaskakująca cena powinna wzbudzić czujność i motywować do zadawania kolejnych pytań na temat danego domu lub mieszkania.

Stosując się do powyższych, rad można uniknąć nieprzyjemnych i niebezpiecznych sytuacji. Należy zapamiętać, że podczas kupna domu i innych nieruchomości należy zachować zdrowy rozsądek tak, jak podczas innych zakupów.

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.