Porady, Praca

Jak uśmierzyć ból kręgosłupa

Redakcja

Redakcja

Wykonywanie codziennych czynności może zostać skutecznie utrudnione przez bóle w różnych odcinkach kręgosłupa. Jak sobie z tym radzić, a jeszcze lepiej jak ograniczyć występowanie tego typu dolegliwości?

Przyczyn bólu kręgosłupa jest wiele

Najprostszym sposobem jest znalezienie przyczyny, która wywołuje dolegliwość i wyeliminować czynnik. Jednak nie jest to takie proste, zarówno znalezienie jak i eliminacja. Tym bardziej, że w przypadku nagłych ataków bólu trzeba sobie jakoś radzić.

Choroba może być wrodzona

Polineuropatia ruchowo-czuciowa to choroba z różną etiologią, która może powodować spłycenie lordozy szyjnej oraz wielu innych wad postawy. Związane jest to dokładniej z upośledzeniem funkcji obwodowego układu nerwowego. Przez co mięśnie nie są odpowiednio napięte i występuje np. opadanie stopy, charakterystyczny człapiący chód czy wiele innych. Tą chorobę stabilizuje się poprzez rehabilitację i odpowiednią dietę.

Tryb życia wpływa na nasz układ kostny

Powtarzanie tych samych czynności w pracy powoduje, że pewne organy są bardziej eksploatowane od innych. Następuje przeciążenie i kończy się to diagnozą i długoletnim leczeniem. Dlatego w swoim dniu powinniśmy znaleźć czas zarówno na pracę jak i rozluźnienie mięśni. Aktywność fizyczna powinna być stopniowo dawkowana. Nadmiar ćwiczeń czy zbytnie obciążenie w pracy ma skutki uboczne.

Atak bólu paraliżuje, a w domu huk roboty

Od razu w ruch idą zazwyczaj tabletki przeciwbólowe. Czy to jest dobry pomysł? Kwestia dyskusyjna, może przestajemy czuć ból, ale za to cierpi nasz układ pokarmowy i wygłuszamy sygnał organizmu, że coś się dzieje. Dlatego warto sięgnąć po innego rodzaju środki.

Co rozluźni nam spięte mięśnie

Ciepła woda jest dobrym lekarstwem na spięte i bolące plecy. W przypadku każdych dolegliwości dobrze jest zażyć kąpieli, nawet z dodatkiem ziół np. szałwii aby rozluźnić swoje mięśnie. Druga sprawa to odpowiedni materac. Musi się dopasowywać do ciała i je odpowiednio podpierać. Już w okolicach około tysiąca zł można kupić odpowiedni materac. Ostatnia rzecz to dbanie o formę, trzymanie odpowiedniej wagi, unikanie przeciążenia kręgosłupa.

Dieta ma także wpływ na nasze samopoczucie jak i kręgosłup. Niedobór wapnia jest równie szkodliwy jak jego nadmiar. Tak samo brak w diecie tłuszczy pochodzenia zwierzęcego może skutkować wieloma problemami. Najlepiej jest dobierać tak składniki potraw, aby zapewnić sobie jak największą różnorodność. Nie bez znaczenia jest jakość, pochodzenie oraz obróbka produktów. Dobrze zbilansowana dieta, bogata w produkty wysokiej jakości jest w stanie zaspokoić zapotrzebowanie człowieka na witaminy oraz minerały co także ma wpływ na nasze zdrowie.

1 Comments

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.