Dom

Czarna armatura łazienkowa w praktyce – porady i aranżacje

Redakcja

Redakcja

W trendach aranżacyjnych czarna armatura łazienkowa pojawiła się wraz z wnętrzami loftowymi i minimalistycznymi. Okazuje się, że świetnie prezentuje się także w innych stylach urządzania. Czy warto się na nią zdecydować? Jak czyścić, aby prezentowała się estetycznie przez długi czas? Podpowiadamy. Nie ulega wątpliwości, że czarna armatura łazienkowa prezentuje się bardzo elegancko. Pozwala uzyskać zupełnie inny efekt wizualny niż tradycyjne chromowane wykończenie. Czerń jest też uniwersalna i ponadczasowa, dlatego mimo pojawienia się jej w armaturze stosunkowo niedawno, raczej zostanie na dłużej w projektach wnętrz przez kolejne sezony.

Dlaczego warto wybrać czarną armaturę łazienkową?

Ciemne odcienie idealnie współgrają z wieloma odcieniami. Stanowią kontrast dla tradycyjnej bieli, czyli głównie dla ceramiki, ale uzupełniają też czarne elementy wykończeniowe, np. ramę kabiny prysznicowej, połyskujące płytki albo fronty szafek. Ze względu na szeroką ofertę produktów, dobierzesz zarówno baterię łazienkową, jak i zestawy prysznicowe takie jak: Futuro 30 Czarny Giulini Giovanni.

Czarna armatura łazienkowa to uzupełnienie wielu rodzajów materiałów. Jeśli zastanawiasz się, czy będzie pasować do kamienia naturalnego, czy może praktycznego drewna, jest tylko jedna odpowiedź – zdecydowanie tak. Elegancka bateria taka jak Keria Czarny Mat od Excellent czy słuchawka prysznicowa podkreśli piękno płytek i blatów w wielu odsłonach.

Ze względu na to, że masz wiele opcji do wyboru, czarną baterię możesz zamocować zarówno podtynkowo, jak i tradycyjnie. Wszystko to w eleganckim tonie.

Jak dbać o czarną armaturę łazienkową?

Wbrew pozorom, czarna armatura łazienkowa jest bardzo prosta w codziennej pielęgnacji i niczym nie odbiega od tradycyjnej chromowanej powierzchni. Istotne jest jednak to, aby robić to regularnie. Warto też zwrócić uwagę, że w jednym miejscu zacieki będą bardziej dokuczliwe niż w drugim. Dlaczego? Wiele zależy od jakości wody oraz stopnia jej twardości.

Najlepiej przecierać baterię co 2-3 dni lub raz w tygodniu, jeśli nie ma potrzeby robić tego częściej. Pozwala to na regularne pozbywanie się osadów i jednocześnie ochronę powierzchni. Nie trzeba później szorować powłoki, która może się uszkodzić pod wpływem intensywnych mechanicznych działań. Na rynku jest wiele dostępnych preparatów przeznaczonych do baterii łazienkowych. Niektóre z nich mają specjalne substancje, które tworzą powłokę ochronną. Na niej trudniej utrzymują się kropelki wody.

Czarna armatura łazienkowa a styl

Choć początkowo czarna armatura łazienkowa była dedykowana pomieszczeniom industrialnym i dość surowym, dziś jest uzupełnieniem wielu innych aranżacji. Świetnie wygląda zarówno w małych, jak i dużych wnętrzach. W przypadku mikroskopijnych wnętrz, warto aby była czarnym akcentem kolorystycznym. Dzięki temu nie będziesz obawiać się efektu przytłoczenia wnętrza.

Doskonale prezentuje się w stylu minimalistycznym, skandynawskim, a także nowoczesnym. Podkreśli wygląd naturalnego drewna oraz białych płytek ceramicznych w postaci cegiełek. Jeśli połączysz ją z eleganckimi materiałami wykończeniowymi i połyskującymi frontami, może także stanowić uzupełnienie aranżacji glamour.

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.