Dom

3 kroki do ubezpieczenia domu w Giżycku

Redakcja

Redakcja

Artykuł sponsorowany.

Ubezpieczenie domu w Giżycku jest bardzo rozsądnym rozwiązaniem z uwagi na wysoką wartość nieruchomości. To zwykle najcenniejszy element majątku. Losowe zdarzenia, na które nikt nie ma wpływu, mogą narazić właściciela na kosztowne straty. W takich sytuacjach warto posiadać zabezpieczenie w postaci dobrej polisy

Zdecyduj, co konkretnie chcesz ubezpieczyć

Pierwszym krokiem do wyboru polisy mieszkaniowej jest określenie własnych potrzeb oraz możliwości finansowych. Warto pamiętać, że ochroną ubezpieczeniową można objąć nie tylko dom w Giżycku, ale także m.in. budynki gospodarcze, małą architekturę ogrodową, domki letniskowe, bramy, ogrodzenia czy nawet nagrobki. Należy też przemyśleć sobie kwestię ubezpieczenia wyposażenia – zwłaszcza jeśli przedstawia ono dużą wartość. W niektórych przypadkach firmy ubezpieczeniowe mogą wymagać profesjonalnej wyceny rzeczoznawcy, lepiej więc wcześniej zainteresować się tym tematem. W praktyce podstawowa polisa mieszkaniowa okazuje się niewystarczająca, ponieważ chroni tylko mury i czasami także elementy stałe. Nie uwzględnia natomiast mienia ruchomego oraz lokatorów.

Porównaj oferty

Poszczególne polisy mieszkaniowe różnią się między sobą pod względem ceny i zawartości – agent ubezpieczeniowy Marek Radzewicz prowadzący w Giżycku biuro PZU podkreśla, że porównanie ofert ma kluczowe znaczenie przy wyborze ubezpieczenia domu. Giżycko zapewnia pod tym względem naprawdę mnóstwo możliwości, niemniej należy pamiętać o tym, że każdy ubezpieczyciel szacuje ryzyko wedle własnych kryteriów. Stąd właśnie biorą się niekiedy spore rozbieżności w wysokości składek. W celu przeanalizowania ofert różnych ubezpieczycieli najlepiej skorzystać z kalkulatora polis online. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu 695277109 lub wysyłając maila na adres maradzewicz@agentpzu.pl.

Sfinalizuj transakcję

Polisę mieszkaniową w Giżycku można kupić stacjonarnie lub online. Zakup przez internet jest o tyle wygodny, że porównując oferty za pomocą wspomnianego powyżej kalkulatora, można od razu przejść na stronę ubezpieczyciela i sfinalizować transakcję. Co więcej, bazy takich wyszukiwarek są na bieżąco aktualizowane – stąd pewność, że uwzględnione są tu najnowsze propozycje. Zawarcie umowy jest poprzedzone telefoniczną rozmową z agentem ubezpieczeniowym – to znakomita okazja do uzyskania szczegółowych informacji. Procedura zakupu polisy mieszkaniowej nie jest skomplikowana i nie zajmuje dużo czasu – zwłaszcza przy opcji płatności online.

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.