Porady

Wyprawka dla noworodka – trzy złote zasady idealnej wyprawki

Redakcja

Redakcja

To już ten moment, w którym powoli rozglądacie się za ubrankami i akcesoriami dla maluszka? Wyprawka dla noworodka do szpitala to coś, na coś na czym powinniście się skupić w pierwszej kolejności, ale słodkie karuzele nad łóżeczko i urocze zabawki też przyciągają wzrok! Aby nie popaść w przesadę i nie zgubić się w gąszczu propozycji poznajcie trzy złote zasady, z którymi stworzycie idealną wyprawkę dla noworodka.

Mniej znaczy więcej 

Dobrze skompletowana wyprawka dla noworodka to taka, w której jest dokładnie tyle rzeczy, ile będzie potrzebował maluszek. Choć w chwili pierwszych zakupów młodym rodzicom może wydać się, że im więcej rzeczy zabiorą do domu, tym lepiej będą przygotowani do nowej roli – to pułapka. Zbędne akcesoria i zbyt duża ilość ubranek to nie tylko mało etyczne i nieekologiczne wybory, ale także niepotrzebny bałagan, zamęt i kłopot co zrobić ze stosem rzeczy, z których maluch szybko wyrósł. Aby uniknąć zbędnych zakupów dobrze jest wyposażyć się w listę wyprawkową i z takim orężem udać się do sklepu zatrudniającego doświadczonych doradców. Wyprawka dla noworodka do szpitala zwykle jest kompletowana zgodnie z listą, którą sugeruje dana placówka medyczna, ale tej samej zasady warto trzymać się kupując rzeczy dla malucha do domu.

Zwróćcie uwagę na materiały

Niedoświadczeni rodzice mogą ulec pokusie kupowania oczami – słodkie ubranka i akcesoria potrafią zawrócić w głowie. Podpowiadamy, że najważniejszą sprawą w czasie kompletowania wyprawki dla noworodka jest czytanie składów. Ubranka, ręczniki i pościel powinny być uszyte z wysokiej klasy materiałów naturalnych, jak bawełna ekologiczna, bambus czy muślin. Organiczne materiały nie zawierają toksycznych chemikaliów i nie podrażnią wrażliwej skóry maluszka. 

Wyprawka dla noworodka to nie tylko ubranka. Zwróćcie uwagę, by akcesoria pielęgnacyjne, butelki, smoczki i wszystko, co będzie mieć bezpośredni kontakt z dzieckiem, było wykonane z certyfikowanych materiałów bezpiecznych od pierwszego dnia życia. Unikajcie plastiku, stawiajcie na zdrowsze zamienniki, jak silikon medyczny, naturalny kauczuk, drewno i tworzywa bez BPA, ftalanów i metali ciężkich.

Na krótko czy na długo?

Młodzi rodzice często zdają się zapominać o tym oczywiście fakcie, że dzieci rosną szybko. Wasza wyprawka dla maluszka posłuży Wam jedynie przez jakiś czas i już na etapie zakupów warto odpowiedzieć sobie na pytania, czy chcecie zainwestować w droższe rozwiązania, które zostaną z Wami dłużej – jak rosnące z dzieckiem łóżeczko czy krzesełko niemowlęce, czy wolicie wybrać rzeczy, z którymi bez żalu pożegnacie się za kilka, kilkanaście tygodni. Świadomie skompletowana wyprawka dla noworodka pozwali Wam rozsądnie zaplanować budżet i uniknąć niepotrzebnych zakupów w niedalekiej przyszłości. 

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.