Ogród

Szybki montaż i wysoka trwałość – poznaj panele ogrodzeniowe

Redakcja

Redakcja

Panele ogrodzeniowe mają mnóstwo zalet. Niska masa, wysoka wytrzymałość, świetne walory użytkowe oraz wygodny montaż to tylko niektóre z nich. Poznaj rodzaje takich płotów, dowiedz się gdzie możesz je kupić oraz odkryj, jak łatwo można je postawić.

Co to są panelowe ogrodzeniowe?

Rynek ogrodzeniowy oferuje mnóstwo konstrukcji, pozwalających na budowę funkcjonalnego płotu. Wśród nich prym wiodą panelowe ogrodzeniowe. To gotowe do złożenia zestawy ogrodzeń, które powstają w fabrykach. Dostępne są w różnych odsłonach, choć najpopularniejszą z nich są konstrukcje z ażurowymi przęsłami wykonanymi ze stalowych prętów. W zestawie otrzymujemy nie tylko panele ogrodzeniowe, ale też dopasowane do nich słupki, wsporniki i akcesoria montażowe. Taki komplet możemy bez trudu uzupełnić o pasujące do całości bramy i furtki, a także prefabrykowane betonowe podmurówki, które doskonale imitują fundament. Ogrodzenia panelowe możemy zakupić na kilka sposobów. Zamówienie złożymy w sklepie budowlanym, u wyspecjalizowanego dostawcy lub bezpośrednio u producenta. Konkurencyjne ceny oraz wielość dostępnych rozwiązań (wymiary, kształty, kolorystyka), sprawiają, że tego typu konstrukcje cieszą się bardzo dużą popularnością wśród inwestorów.

Wygodny montaż przede wszystkim

Panelowe ogrodzeniowe są odporne na niekorzystne czynniki pogodowe i uszkodzenia mechaniczne. Do tego nie wymagają skomplikowanej i częstej konserwacji, a uszkodzone elementy można łatwo wymienić. Ich najważniejszą zaletą jest jednak wygodny i szybki montaż – można go nawet wykonać samodzielnie. Najważniejsze jest sporządzenie dokładnego projektu z rozmieszczeniem elementów konstrukcyjnych, przygotowanie (wyrównanie) podłoża, a także właściwe osadzenie słupków ogrodzeniowych (bezpośrednio w gruncie lub na betonowym fundamencie). Sam montaż przęseł może wykonać nawet laik – polega on bowiem na przykręceniu paneli do słupków za pomocą obejm. Jeśli zdecydujemy się na powierzenie budowy ogrodzenia profesjonalnej ekipie, otrzymamy gwarancję nie tylko na materiał, ale również na wykonanie konstrukcji.

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.