Dom, Ogród

Ozdoby świąteczne na zewnątrz

Redakcja

Redakcja

Wprowadzając się do domu, marzymy też o klimatycznych Świętach Bożego Narodzenia. W Stanach Zjednoczonych ozdobione domy wyglądają jak z bajki, jednak w naszej tradycji robienie show nie jest może tak popularne, ale gustowne ozdoby przed wejściem do wnętrza miło wprowadzają w klimat zarówno domowników jak i gości.

Jakie ozdoby możemy wybrać na zewnątrz

Po pierwsze, muszą być odporne na warunki pogodowe. Ostanie zimy nie bardzo przypominają tę porę roku jak jeszcze 20 lat temu i na śnieg często czekamy aż do ferii zimowych. Dlatego powinny być wykonane z materiałów, które nie ucierpią pod wpływem deszczu i mrozu, jak również wiatru.

Wybór odpowiedniej aranżacji

Zawsze jednak dobór ozdób musimy dokonać pod kątem naszych aranżacji w ogródku. Jeśli posiadamy już w nim ładnie uformowane drzewko, które możemy ozdobić, to mamy praktycznie ten etap z głowy. Jednak jeśli ogródek to kilka marnych roślin które dopiero za kilka lat przydadzą się do tego celu to nastawić się musimy na bardziej kreatywne podejście do tematu. A więc:

Duże donice ozdobione wstążkami z umieszonymi w środku stroikami z jedliny, szyszek światełek oraz kwiatów i bombek będą się elegancko prezentować w przypadku domu z werandą albo gdy mamy do bramki zaledwie kilka kroków.

Parapety także możemy ozdobić jedliną od strony wejścia. Jako kolorowe dodatki warto postarać się o czerwone jagody np. dzikiej róży albo berberysu. Można też kupić wykonane z plastiku w hurtowni dekoracji świątecznych.

Wszystko co duże i błyszczące się nadaje

Do ozdabiania przestrzeni przed domem najlepiej wybierać duże ozdoby w jasnych kolorach, albo w kontrastowych zestawieniach. Idealnie wyglądają, jeśli je ułożymy w odpowiedniej odległości od światełek, które dodatkowo w nocy je podświetlą.

Bombki plastikowe, girlandy, kolorowo malowane szyszki jak też sztuczne kwiaty nadają się do ozdobienia iglaków przed domem. Gotowe ozdoby możemy też pomalować farbą świecącą w ciemności.

Jeśli wybieramy lampki do umieszczenia na zewnątrz, to musimy szukać tych co mają podwyższona odporność oraz odpowiednio gruby kabel, aby nie zostały uszkodzone przez wiatry. Także włącznik powinniśmy zabezpieczyć odpowiednio np. umieszczając gniazdko przedłużacza i wtyczkę w plastikowym, zamykanym pudełku z wyciętymi u góry kanałami na kabel, ale tak aby dało się zamknąć wieczko. Do tego musimy je obciążyć i zabezpieczyć.

1 Comments

  1. Uwielbiam święta właśnie za ten piękny klimat, sama też ozdabiam ogródek przed domem światełkami, ale może w tym roku pokuszę się też o inne ozdoby 😀

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.