Porady

Mieszkania na sprzedaż Warszawa – od dewelopera czy osoby prywatnej?

Redakcja

Redakcja

Artykuł partnera.

Warszawski rynek nieruchomości przeżywa prawdziwie dynamiczne zmiany. Niemniej jednak stale utrzymuje się on na tendencji wznoszącej. Wynika to z prostego faktu- mieszkania w stolicy to nieruchomości niezwykle atrakcyjne. Niezwykle prestiżowa lokalizacja sprzyja zainteresowaniu potencjalnych kupców. Dodatkowo zarówno rynek pierwotny jak i wtórny oferuje bardzo ciekawe mieszkania, które zwykle idealnie dopasowane są do potrzeb konkretnych grup nabywców. Niemniej jednak nieruchomości możemy nabyć zarówno od dewelopera jak i od osoby prywatnej. Wobec tego, które rozwiązanie jest bardziej korzystne?

Nabycie nieruchomości od osoby prywatnej- jakie pułapki czekają na kupców?

Nabycie nieruchomości od osoby prywatnej jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Zwykle doceniamy to, że ogłoszenia znajdują się praktycznie na każdym możliwym portalu, a co za tym idzie, nie musimy zbyt długo się „rozglądać”. Jednocześnie warto zauważyć, że w tym przypadku na potencjalnych kupców czeka wiele „pułapek”, w które mogą oni bardzo łatwo wpaść. Przede wszystkim, chodzi tu o faktyczny stan danej nieruchomości. Bardzo często przyszli nabywcy zachwyceni zdjęciami, zmierzają na miejsce oględzin i przeżywają gorzkie rozczarowanie. Prywatni sprzedawcy doskonale wiedzą w jaki sposób wykonać zdjęcia, a także o których mankamentach lepiej jest nie wspominać, by zachęcić nabywcę. Wówczas liczą oni na to, że defekty nie zostaną również zauważone podczas oględzin, gdyż nie były one uwidocznione na zdjęciu. W konsekwencji nabyta nieruchomość może nas zaskoczyć w negatywny sposób. Na oględziny mieszkania oferowanego przez prywatnego sprzedawcę, zawsze lepiej wybrać się z profesjonalistą, który przejrzy każdy zakamarek. Drugą „pułapką” z kolei może być cena. Nie da się ukryć, że jest ona zwykle mocno zawyżana. Wówczas staramy się negocjować, a sprzedawca chętnie przystaje na takie warunki. Finalnie jednak to my jesteśmy stratni, gdyż podając zawyżoną cenę do negocjacji, prywatny sprzedawca doskonale wiedział, że i tak uda mu się sprzedać nieruchomość w Warszawie za cenę, którą chciał osiągnąć.

Nieruchomości od dewelopera- jakie są największe zalety takiego rozwiązania?

Zakup nieruchomości w Warszawie od dewelopera zwykle jest o wiele lepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim możemy kupić nowe mieszkanie, które zostało wykończone zgodnie z pierwotnym projektem. Co więcej, deweloperzy z forestclub.com.pl starają się dopasować mieszkanie w Warszawie do potrzeb kupca, a nie liczą na szybką sprzedaż. Na ich stronie może samodzielnie przejrzeć mieszkania dostępne w Warszawie w określonej dzielnicy, a także zapoznać się z ich cenami. Zwykle deweloperzy również nie mają tendencji do zawyżania cen, więc mieszkania są sprzedawane po rynkowej cenie za metr kwadratowy. Można więc śmiało powiedzieć, że kupno nieruchomości w Warszawie od sprawdzonego dewelopera jest znacznie bezpieczniejszym i korzystniejszym rozwiązaniem z punktu widzenia potencjalnego nabywcy.

Mieszkania w Warszawie- który sposób zakupu wybrać?

Porównując zakup mieszkania w Warszawie od dewelopera, a także od osoby prywatnej, jasno można stwierdzić, że pierwsze rozwiązanie jest bardziej optymalne. Przede wszystkim kupiec nie naraża się na przepłacenie za nieruchomość. Co więcej, może mieć on pewność, że zdjęcia oddają faktyczny stan mieszkania, a oględziny nie skończą się rozczarowaniem. Deweloperzy dodatkowo dopasują nieruchomość do potrzeb i możliwości finansowych, dzięki temu kupcy obejrzą jedynie te mieszkania, na które rzeczywiście mogą sobie pozwolić.

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.