Dom

Jak działa system nawadniania w donicach samonawadniających?

Redakcja

Redakcja

Artykuł partnera.

Regularne podlewanie roślin doniczkowych jest warunkiem koniecznym dla ich prawidłowego wzrostu. Dostarczając im wody należy przestrzegać wymagań poszczególnych kwiatów. W przeciwnym razie można doprowadzić do ich przesuszenia lub gnicia. Ogromną pomocą w prawidłowym nawadnianiu roślin są systemy nawadniające. Wyjaśniamy jak działają donice samonawadniające i w jakich sytuacjach sprawdzają się najlepiej.

Jak działają donice samonawadniające?

Zadaniem doniczek z systemem nawadniania jest systematyczne, automatyczne dostarczanie roślinom wody w odpowiedniej ilości. Doniczki samonawadniające posiadają zbiornik na wodę, który należy napełniać mniej więcej raz w tygodniu. Woda ze zbiornika dostarczana jest za pomocą kanalików wlewowych ze spodu naczynia do jego wnętrza. W celu regulowania poboru wody doniczki wyposażone są w specjalną warstwę separującą.

Kiedy warto stosować donice samonawadniające?

Systemy nawadniające to wygodny sposób na zapewnienie roślinom regularnych dostaw wody. Doskonale sprawdzają się na co dzień, wyręczając właścicieli w konieczności podlewania. Doniczki samonawadniające to także niezastąpione rozwiązanie na czas wyjazdów. Stosując je nie trzeba martwić się, że domowa uprawa nie przetrwa wakacji czy świąt.

Jak informuje ekspert z internetowego sklepu ogrodniczego i hurtowni doniczek Sklep Kwiecisty: doniczki samonawadniające pozwalają zaoszczędzić wodę, ponieważ znacznie zmniejszają jej odparowywanie. Wydłużają czas kiedy ziemia jest wilgotna, więc tym samym zmniejszają częstotliwość podlewania. Warto wiedzieć, że doniczki samonawadniające sprawdzają się zarówno wewnątrz domu lub mieszkania, jak i na zewnątrz – na balkonie czy tarasie.

System nawadniania w doniczkach samonawadniających dostarcza odpowiednią ilość wody do korzeni roślin za pomocą specjalnych kanalików wlewowych. Dzięki niemu podlewanie domowej uprawy staje się mniej problematyczne, a dłuższe wyjazdy nie wiążą się z ryzykiem zniszczenia okazów hodowanych w doniczkach.

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.