Dom, Porady

Gaz ziemny czy płynny – co lepsze do ogrzewania domu?

Redakcja

Redakcja

Wybór sposobu ogrzewania domu zależy od różnych czynników. Sporo osób decyduje się na ogrzewanie gazowe – to bardzo dobre mające wiele zalet. Pozostaje tylko pytanie, co jest lepszą opcją: gaz ziemny czy płynny?

Gaz ziemny – ogrzewanie wygodne, ale nie dla wszystkich dostępne

Ogrzewanie domu gazem ziemnym uważane jest za wygodne rozwiązanie. Nowoczesne kotły gazowe odznaczają się kompaktowymi rozmiarami, w związku z czym nie zajmują dużo miejsca. Poza tym są proste w obsłudze. Podczas spalania gazu ziemnego nie dochodzi do powstawania sadzy czy popiołu – spaliny są czyste, co ma niemałe znaczenie w kontekście ochrony środowiska. Nie zawsze jednak możliwe jest korzystanie z gazu ziemnego – na przeszkodzie stoi zwykle brak odpowiedniej infrastruktury na danym terenie. Wykonanie przyłącza od podstaw jest niezwykle kosztowne, dlatego w takiej sytuacji właściciele posesji decydują się na gaz płynny w zbiornikach, np. od Amerigas.

 

Gaz płynny w zbiornikach – dlaczego warto?

Gaz płynny w zbiornikach to nierzadko jedyna opcja dla osób zainteresowanych ogrzewaniem gazowym. Do rzadkości nie należą też sytuacje, gdy wybór pada na LPG pomimo możliwości korzystania z gazu ziemnego. Dzieje się tak w głównej mierze dlatego, że uzależnione od szeregu przesłanek ceny gazu ziemnego rosną z roku na rok. Tymczasem dostawy gazu płynnego da się zakontraktować w wybranej firmie, ustalając indywidualnie warunki płatności. Jeden zbiornik pozwala na zasilenie kotła, który służy do ogrzewania powierzchni użytkowej i podgrzewania wody, można też podłączyć do niego kuchenkę gazową i grill gazowy. Warto oczywiście stawiać na sprawdzonych dostawców gwarantujących atrakcyjne cenowo i efektywne rozwiązania, np. ogrzewanie Amerigas. Opinie użytkowników potwierdzają, że w praktyce jest to bardzo opłacalne.

 

Jaki zbiornik na gaz?

Na potrzeby gospodarstw domowych stosuje się zbiorniki naziemne lub podziemne. Modele naziemne lepiej sprawdzają się na większych posesjach zlokalizowanych na obszarach o wysokim poziomie wód gruntowych.

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.